РОЗПОЧИНАЄМО ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ-ВИБИРАЄМО СВІЙ КЛАС-ВИБИРАЄМО ПРЕДМЕТ-ВИБИРАЄМО УРОК-ОПРАЦЬОВУЄМО МАТЕРІАЛ-ВИКОНУЄМО ЗАВДАННЯ

8 КЛАС МИСТЕЦТВО




УРОК ЗА 17 БЕРЕЗНЯ 2020 РОКУ




УРОК ЗА 24 БЕРЕЗНЯ 2020 РОКУ




ДО ЗУСТРІЧІ ПІСЛЯ КАНІКУЛ!


7 КВІТНЯ 2020 РОКУ



14 КВІТНЯ 2020 РОКУ


21 КВІТНЯ 2020 РОКУ
(УРОК 30)




28 КВІТНЯ 2020 РОК)
(УРОК 31)




5 ТРАВНЯ 2020 РОКУ
(УРОК 32)




12 ТРАВНЯ 2020 РОКУ
(УРОК 33)
ПОДОРОЖЕЄМО УКРАЇНОЮ


ПОВТОРЮЄМО ВСІ СТИЛІ МИСТЕЦТВА ПО ЕПОХАМ
(СКЛАСТИ ТАБЛИЦЮ У ЗОШИТІ)

19 ТРАВНЯ 2020 РОКУ
(УРОК 34)


Мистецтво, 8 клас
Урок 34
Тема: романтизм та реалізм у світовій культурі.
Мета: узагальнити знання учнів про стилі романтизм та реалізм, визначити рівень знань учнів з теми через проведення самостійної роботи, що включає практичні завдання.
Розвивати вміння учнів виконувати практичні завдання, самостійно працювати з ілюстраціями, здійснювати аналіз творів мистецтва за характерними ознаками, приймати участь в онлайн-турі найбільшими музеями світу, зорово розрізняти стилі в різних видах мистецтва та впізнавати шедеври.
Виховувати інтерес до мистецтва романтизму та реалізму та інтерес до творчості видатних митців.
Тип уроку: комбінований, урок узагальнення знань.
Обладнання: компютер, мультимедійна дошка, проектор, презентація до уроку.
Хід уроку:
1.     Організаційний момент. Мотивація до навчання.
2.     Практичне завдання №1 «Відеоперегляд фільму».
Перегляньмо разом уривок з фільму «Стилі архітектури». Розкажіть про свої враження від мистецтва минулого. Назвіть шедеври архітектури, які найбільше вам сподобалися.
3.     Самостійна робота з виконанням практичних завдань. Практичне завдання №2 «Визначення стилю архітектури».
Розгляньте ілюстрації на сторінці 268 підручника та визначте стиль архітектури зображених будівель.
1-    Реалізм (Мінський театр опери та балету)
2-    Романтизм (неоготика, комплекс будівель парламенту в Оттаві)
3-    Реалізм (палац образотворчих мистецтв)
4-    Романтизм (неоготика, Бостонський коледж).
Практичне завдання №3. «Визначення стилю скульптури».
За наведеною характеристикою визначте стиль скульптури.
v Властиві гуманізм, повернення до давньоримських джерел, дотримання законів перспективи і пропорцій.
/Класицизм/
v Характерні динамізм поз, експресивність жестів, підкреслена театральність образів, зображення певного моменту якоїсь дії.
/бароко/
v Притаманні камерність, декоративність, естетизм, легкість і динамічність поз, інтимне трактування образу.
/рококо/
v Характерними є емоційна напруженість, патетичність, громадянська спрямованість, реалістичність зображень у поєднанні з глибоким символізмом
/романтизм/
Практичне завдання №4. «Визначення стилю живопису»
Розгляньте зображені шедеври живопису (стор.269 підручника). Зясуйте , до яких стилів вони належать. Назвіть авторів картин та визначте жанри живопису.
1-    Рєпін. Запорожці пишуть листа турецькому султану; реалізм;історичний жанр
2-    Айвазовський. Девятий вал; романтизм; художник-мареніст; пейзажний жанр
3-    Перов. Мисливці на привалі; реалізм; соціально-побутовий жанр
4-    Шишкін. Ранок у сосновому лісі; реалізм; пейзажний жанр
5-    Ежен Делакруа. Свобода, що веде народ; романтизм; історичний жанр
6-    Васнєцов. Три богатирі; реалізм; історичний жанр
Практична робота №5. «Визначення стилю музичного та театрального мистецтва
За характеристикою досягнень музичного і театрального мистецтва спробуйте визначити назву стилю:
v Звернення до тем протесту проти насилля і пригноблення, ідеї боротьби за звільнення; увага до людських почуттів, переживань, внутрішнього світу людини; найпоширеніші жанри: опера, симфонія, оперета, балет, увертюра, сюїта, поема, камерна п’єса, романс, пісня тощо.
/реалізм/
v Камерна музика: зародження нових жанрів фортепіанної мініатюри (експромт, фантазія); симфонічна музика: поява програмних симфонічних творів (програмна увертюра); розширення груп оркестру (духові,  арфа); реформація опери: відмова від арій, дуетів, ансамблів з хорами, поява великих наскрізних вокально-симфонічних сцен, драматичних монологів, діалогів; вокальна музика: вокальні цикли пісень, романси, балади.
/романтизм/
v Зображення сценічних персонажів близькими до реального життя, з реалістичною режисурою і постановкою; основи театру закладені ще античними греками та в епоху Середньовіччя, головна філософська сутність – предмети видимого світу існують незалежно від людського пізнання.
/реалізм/
v Головним предметом сценічного мистецтва є людина, її душевний світ; набули поширення жива розмовна мова, стрімкий емоційний жест акторів, позбавлений навмисної балетної округлості і благородної величі; відмова від єдності часу, місця й дії, пишних декорацій та наспівів.
/романтизм/
4.     Віртуальна мандрівка до музеїв світу. Топ-10 найдорожчих картин світу.
 В 2012 році на аукціоні Christie's в Нью-Йорку була продана картина Пабло Пікассо "Алжирські жінки", яка стала найдорожчим твором мистецтва в історії, зсунувши з першої позиції колишнього лідера "Три начерки до портрета Люсьєна Фрейда" Френсіса Бекона. Вартість роботи Пікассо на вчорашніх торгах сягнула $179,365 млн. Тепер саме ця картина вважається найдорожчою в світі з проданих на відкритих торгах. Утім, "Алжирські жінки" Пікассо не встановили унікальний рекорд, адже картини, які продають на приватних торгах, вражають значно більшими цифрами.

1.     Поль Гоген. Коли ти вийдеш заміж? (інша назва «Коли весілля?»
Картина написана на Таїті, куди Гоген прибув в надії знайти, незайманий благами цивілізації, Едемський сад. Реальність розчарувала художника, однак він знайшов натхнення у яскравих фарбах тропічної природи та натурщицях, необтяжених християнською мораллю. Робота була створена в той період, коли Гоген узяв собі в дружини таїтянку, якій на той момент було всього 13 років. Техура, як назвав свою дружину сам художник, стала моделлю для багатьох полотен Гогена, але жодне з них не стояло таких грошей. Картина була продана в 2015 році, на закритих торгах, музейному відомству Катро за $300 млн. і побила всі на сьогоднішній день рекорди.

Полотно французького живописця, постімпресіоніста Гогена було продано на приватних торгах на початку цього року за $300 млн. Саме це полотно, створене 1892 року, фактично є найдорожчою картиною у світі, обганяючи "Алжирських жінок" Пікассо. "Коли весілля?" належало швейцарському колекціонеру Рудольфу Штехеліну та експонувалося в Художньому музеї Базеля. Штехелін продав картину Гогена в 2015 році, що сам підтвердив, але суму не називав. Як пізніше з'ясувалося, картину придбала організація Qatar Museums, яка купує витвори мистецтва для музеїв Катара.
Цю картину Гоген створив, коли прибув на Таїті. Його увагу привернули натурниці, не скуті християнською мораллю. Полотно Гоген створив, коли одружився з таїтянкою Техурою, якій тоді було 13 років. Вона стала моделлю багатьох полотен Гогена його першого таїтянського періоду. 
2.      Поль Сезанн «Гравці в карти»
Наступна картина, яка посіла друге місце серед найдорожчих, також продана на приватних торгах. За це полотно було віддано $250 млн. Усього серія Поля Сезанна "Гравці в карти" включає 5 полотен. Найдорожче проданою є третя картина, створена французьким живописцем у 1892-1893 роках. Картини серії відрізняються між собою кількістю зображених гравців та розміром. Третя, на відміну від інших чотирьох, які зберігаються в музеях Європи та США, донедавна перебувала в приватній колекції. У 2012 родина еміра Катара викупила картину для національного музею. 
3.     Пабло Пікассо. Алжирські жінки.
Картина, названа найдорожчою в історії, де-факто посідає третю сходинку, поступаючись першістю полотнам з приватних торгів. А ось щодо відкритих продажів, "Алжирські жінки" і справді стали найдорожчими. Вартість роботи Пікассо сягнула $179,365 млн. За словами представників аукціонного будинку, це найбільша сума, яку коли-небудь платили на аукціоні за предмет мистецтва. Унікальність картини "Алжирські жінки", написаної художником у 1955 році в пам'ять про свого друга Анрі Матісса, в тому, що це практично єдина робота Пабло Пікассо, яка належить приватній особі. Тривалий час картина була власністю американців Віктора і Саллі Ганц, але 18 років тому вони продали її якомусь колекціонеру з Лондона за $31 млн. Особа людини, яка придбала картину вчора, невідома.
4.     Пабло Пікассо. Мрія (інша назва «Сон»)
Ще одна картина Пікассо увійшла до десятки найдорожчих. Це полотно "Мрія", створене живописцем в 1932 році. Картина була продана в березні 2013 року за $155 млн. Роботу періоду сюрреалізму придбав Стівен Коен, власник інвестиційної компанії SAC Capital Advisors. До того полотно перебувало у власника казино Стіва Вінна. Ця сума стала максимальною, виплаченою за витвір мистецтва американським колекціонером.
Картина кілька років тому була випадково пробита наскрізь ліктем колишнього власника Стіва Вінна. Цікаво, що тоді її ціна становила менше - лише $139 млн. Зростання вартості сталося через дорогу реставрацію.
На картині "Мрія" зображена Марі-Терез Вальтер, яка в біографіях вказується як модель і коханка Пікассо. Він познайомився з нею в 1927 році, коли самому Пікассо було 45 років, а Вальтер - 17. Протягом довгих років він фінансово допомагав їй і їхній спільній донці. Вона з'являється і на інших картинах художника.
5.     Бекон. Три начерки до портрета Люсьєна Фрейда.
Ще одна картина з відкритих торгів потрапила до найдорожчих. Це триптих Бекона "Три начерки до портрета Люсьєна Фрейда", створені художником у 1969 році. На аукціоні Christie’s покупець, який зберіг інкогніто, у листопаді 2013 року придбав роботу за $142,4 млн. 
Робота Бекона "Три начерки Люсьєна Фрейда" вважається одним з найбільш яскравих шедеврів у всій спадщині художника. Сума $142,4 млн. стала рекордною для робіт Бекона, який вважається одним з найдорожчих художників сучасності. За словами самого Бекона, картини триптих були його улюбленою формою роботи. При цьому, всупереч волі художника, три частини триптиха "Три начерки Люсьєна Фрейда" були розділені протягом майже п'ятнадцяти років і знову возз'єдналися лише в 1999 році.
6.     Полотно Джексона Поллока №5, створене в 1948 році, було продане в листопаді 2006 року а $140 млн. Відомий кіно продюсер і колекціонер Девід Гіффен продав картину мексиканському фінансисту Девіду Мартінесу. Цікаво, що картина, яка на 2006 рік була найдорожчою в світі, - це лише шматок фіброліта, над яким митець просто розливав фарбу. 
7.     Картина «Жінка ІІІ» абстрактного експресіоніста Віллема де Кунінга була написана в 1953 році. Робота, яка входить до серії Кунінга і є останньою, що перебуває в приватній колекції, була продана за $137,5 млн в 2006 році. Продав її знову ж таки Девід Гіффен мільйонеру Стівену Коену, у колекції якого, до речі, "Мрія" Пабло Пікассо" – четверта з найдорожчих картин.

8.     Густав Клімт «Австрійська Мона Ліза»
Створена в 1907 році картина Густава Клімта, відома також як "Золота Адель", або "Австрійська Мона Ліза". Вона була продана в 2006 році за $135 млн. на аукціоні Sotheby's. Придбав її американський підприємець Рональд Лаудер для заснованої ним Нової галереї в Нью-Йорку. Картина вважається одним із найзначніших полотен Клімта і австрійського югендстілю в цілому.
9.     Едвард Мунк. Крик.
Це полотно Мунка, створене в 1895 році, вірогідно, є одним з найвідоміших полотен художника. Воно було продане у листопаді 2013 року на Sotheby’s за $119,992 млн. Придбав картину американський фінансист, колекціонер Леон Блек. Наразі "Крик" є найдорожчою картиною художника. 
Кажуть, що Мунк, життєвий шлях якого - низка трагедій, вклав у неї стільки горя, що картина увібрала в себе негативну енергетику і мстить кривдникам. Один із співробітників музею Мунка якось випадково впустив картину з рук, після чого почав страждати від страшних головних болів, які привели його до самогубства. Ще один співробітник музею, який не зумів утримати картину, буквально через кілька днів потрапив у страшну автомобільну аварію. А відвідувач музею, що дозволив собі доторкнутися до картини, через якийсь час згорів у пожежі живцем. Втім, не виключено, що це просто збіги.
10. Джаспер Джонс. Прапор.
Робота сучасного американського художника закриває десятку найдорожчих картин всіх часів. Створена в 1958 році, вона є найвідомішою роботою Джаспера Джонса. Картина була продана за $110 млн в 2010 році. Прапори – тема Джонса. Свій перший американський прапор художник зобразив у 1954-1955 роках.
5.     Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія.
-         Розкажіть про особливості мистецтва романтизму в світовій культурі
-         Які риси притаманні архітектурі романтизму?
-         Назвіть імена видатних скульпторів кінця 19- початку 20 століть
-         Назвіть характерні особливості музичного мистецтва реалізму
6.     Домашнє завдання.

ЗАВДАННЯ ЗА ПІДРУЧНИКОМ



27 ТРАВНЯ 2020 РОКУ
(УРОК 35)

ПІДСУМКОВУ ПРЕЗЕНТАЦІЮ "НАПРЯМКИ ТА СТИЛІ В МИСТЕЦТВІ" НАДСИЛАТИ ЗА ЕЛЕКТРОННОЮ АДРЕСОЮ

valgur13111975@gmail.com

Комментариев нет:

Отправить комментарий