РОЗПОЧИНАЄМО ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ-ВИБИРАЄМО СВІЙ КЛАС-ВИБИРАЄМО ПРЕДМЕТ-ВИБИРАЄМО УРОК-ОПРАЦЬОВУЄМО МАТЕРІАЛ-ВИКОНУЄМО ЗАВДАННЯ

7 КЛАС ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО


Зачіска — краса і стиль, що створює дизайнер

Певно, не існує у світі людини, якій би було байдуже, яке враження вона справляє на друзів, знайомих та незнайомих людей. Всі ми, так чи інакше, намагаємося сподобатися оточуючим. Як відомо, перше враження не можна справити двічі. Тому, побачивши людину вперше, навіть мигцем, основну інформацію про неї ми вже отримали, тож потім дуже важко її змінити, принаймні до тих пір, поки не пізнаємо людину ближче.

У сучасному динамічному, складному світі не завжди є час для того, щоб ближче пізнавати людей. Тому важливо пам’ятати, що нас «зустрічають по одежі», тобто із нашого зовнішнього вигляду роблять висновки про наші особисті якості, характер, звички та уподобання. Однак значення має не тільки наш одяг, а й інші важливі деталі зовнішнього вигляду. А такою найбільш помітною деталлю є, звичайно, зачіска.

 

Роль зачіски у формуванні індивідуального образу кожного з нас украй важлива. Гарна зачіска здатна не лише приховати недоліки обличчя чи підкреслити його достоїнства, а й докорінно змінити звичний вигляд людини. Дуже важливо, щоб зачіска пасувала формі обличчя, макіяжу, а також відповідала сучасним модним тенденціям. Різноманітність стилів зачісок дає можливість будь-якій людині створити власний образ, який відображає внутрішнє світовідчуття і надає неповторного вигляду.

Всі стилі в зачісках можна умовно поділити на дві групи — це зачіски на щодень і святкові. Зачіски на щодень повинні створюватися достатньо легко і в них можна вносити деякі зміни навіть протягом дня. Однак треба пам’ятати, що саме такі зачіски формують стиль та неповторний вигляд кожного. Зачіски для свят складніші, тому зазвичай їхнє створення вимагає допомоги дизайнера, що працює з волоссям, — перукаря.

Стилів у зачісках існує безліч, вони створюються залежно від віку, статі, життєвих уподобань і захоплень кожного з нас. Розгляньмо основні з них.

1. Класичний стиль зачіски.

 

Цей стиль передбачає акуратність і завершеність, відрізняється чіткою формою і строгими лініями.

2. Романтичний стиль зачіски.

 

Для цього стилю характерними є м’які лінії. Зазвичай цей стиль не сумісний із коротким волоссям. У дівчат і жінок він поширений серед власниць довгого і середньої довжини волосся, оскільки передбачає кучері чи локони. Романтичний стиль уособлює ніжність, піднесеність і чистоту.

3. Спортивний стиль зачіски.

 

Цей стиль зачісок найчастіше обирають люди, які займаються спортом і взагалі ведуть активний спосіб життя. Зачіски в спортивному стилі дуже зручні, не вимагають складного догляду та не передбачають використання всіляких додаткових перукарських засобів. Такі зачіски найбільш актуальні на короткому і середньому волоссі.

Спортивний стиль зачіски не передбачає поєднання із суто спортивним одягом та взуттям, у комплекті з вечірнім вбранням така зачіска може виглядати виразно і навіть «гламурно». Крім того, спортивний стиль зачіски абсолютно не сковує рухів, дає змогу почуватися впевнено за будь-яких життєвих обставин.

4. Авангардний стиль зачіски.

 

Цей стиль обирають неординарні особистості, що не хочуть виглядати, як інші. Такі зачіски привертають до себе увагу, оскільки зазвичай дуже яскраві й незвичні.

5. Екстравагантний стиль зачіски.

 

Такі зачіски надзвичайно оригінальні, вони передбачають своєрідність форми і є достатньо складними у щоденному догляді.

6. Елегантний стиль зачіски.

 

Як правило, зачіски в цьому стилі високохудожні та лаконічні.

7. Історичний стиль зачіски.

 

Кожна зачіска в цьому стилі нагадує про модні уподобання минулого. Це може бути укладка, що була актуальною навіть кілька століть тому.

8. Стиль зачіски «Електрика».

 

Абсолютно непередбачуваний стиль, який може запозичувати різні елементи з інших стилів.

9. Стиль зачіски «тектонік».

 

Це найбільш екстравагантний, помітний і неповторний стиль зачіски. Такі зачіски складно не помітити, і думка про них в оточуючих зазвичай неоднозначна. Такому стилю віддають перевагу яскраві неформальні особистості. Прикладом цього стилю можна вважати величезний ірокез зеленого кольору, виголена візерунками голова тощо. Створення такої зачіски вимагає особливої майстерності перукаря. Стилі зачісок можна змінювати залежно від віку, настрою, зміни соціального статусу або з інших причин. Проте завжди варто пам’ятати, що пошуку власного неповторного стилю в зачісці має передувати робота над самовдосконаленням людських якостей кожного з нас, — досягнення гармонії в людині можливе лише тоді, коли зовнішній вигляд вдало відображає її внутрішнє наповнення.

 

Друзі! Сьогодні спробуємо уявити себе дизайнером модних зачісок та створити ескіз такої зачіски для себе, для когось зі своїх друзів, або взагалі для вигаданого хлопця чи дівчини. Пам’ятайте, навіть наймодніша зачіска, обрана без урахування індивідуальних особливостей людини, може безжально зіпсувати імідж. Для того, щоб не помилитися з вибором стилю зачіски, щоб ескіз був по-справжньому вдалим, зверніть увагу на закономірності створення зачісок. Річ у тім, що обирають зачіску не лише залежно від уподобань, а й зважаючи на особливості будови обличчя людини — її тип.

Розрізняють п’ять основних типів обличчя: овальне, трикутне, квадратне, прямокутне і кругле. Для кожного з перелічених типів існують особливі поради. Враховуючи їх, можна приховати недоліки та зробити людину ще привабливішою.

 

1. Овал

2. Серцеподібний трикутник

3. Трикутник

4. Коло

5. Видовжене

6. Квадрат

Овальна форма обличчя. Овальне обличчя вважається ідеальним. Такому типу обличчя пасують будь-які зачіски. Можливі контрасти у виконанні, наприклад, наявність або відсутність чубчика, відкриті або закриті вуха, симетрична чи асиметрична зачіска.

Трикутна серцеподібна форма обличчя. Вирізняється виступаючими вилицями, широким чолом, тонко окресленою мініатюрною нижньою частиною. Зачіска для такого типу обличчя повинна допомогти виправити, пом’якшити різкі лінії переходу між широкими вилицями і вузьким підборіддям.

Створюючи зачіску для цього типу обличчя, слід уникати невисоких зачісок, які пишні біля скронь. Рекомендують зачіски з боковим проділом і пасмами волосся, що прикривають щоки. Чоло частково прикривають волоссям.

Також чудово виглядатиме негустий чубчик у формі дуги. Він пом’якшуватиме риси обличчя.

Трикутна грушоподібна форма обличчя. Вирізняється вузьким чолом і широкої щелепою.

Щоби зробити лоб ширшим, треба частково прикрити його чубчиком. У зачісці волосся необхідно спрямувати догори і в ширину.

Квадратна форма обличчя. Вирізняється широкою нижньою частиною обличчя, що створює враження важкого підборіддя.

Зачіска для такого типу обличчя має пом’якшувати лінію підборіддя, тому переважно використовують асиметричні зачіски. Слід уникати густого довгого чубчика з прямого і гладко зачесаного волосся, що відкриває лінію лоба.

Діамантова форма обличчя. Вирізняється широкими вилицями, вузьким підборіддям та вузьким лобом.

Цьому типу обличчя пасують пишний чубчик, висока зачіска з «хвостом», а також зачіски із поділом посередині або волосся, пишно та об’ємно зібране на потилиці.

Видовжена форма обличчя. Вирізняється високим чолом, помітними вилицями, овальною нижньою частиною, тобто переважанням вертикальних ліній. Обличчя такого типу виглядає чудово, але якщо вертикальні лінії занадто яскраво виражені, то обличчя набуває сумного виразу. Бажано уникати високих зачісок і гладенько зачесаного волосся на скронях. Не слід також відкривати лоба, щоб не посилювати зачіскою враження видовженості обличчя. На рівні вух і на потилиці зачіска має бути більш об’ємною, щоб нижня частина обличчя не здавалася надто мініатюрною, чубчик — довгим, прямим або напівпрямим, до лінії брів.

При такому типі обличчя завдання дизайнера полягає в тому, щоб пом’якшити всі вертикальні лінії рельєфністю елементів зачіски (хвилястістю пасем, чубчиком).

Кругла форма обличчя.

Вирізняється повними щоками, невисоким лобом, м’якою лінією переходу від підборіддя до найширшої частини обличчя (вилиць) і низько розташованою лінією росту волосся. Слід уникати чубчиків, неприйнятним є також круглий силует зачіски, що повторює форму обличчя. Не варто використовувати низькі зачіски з пласкою верхньою частиною, що закриває вуха, а також візуально розширюють обличчя і збільшують розмір голови. Зайву округлість обличчя можна замаскувати асиметричними лініями зачіски.

 

При моделюванні зачіски для круглого обличчя необхідно прагнути до створення ілюзії його видовженості. У цьому разі найбільш підходять спрямовані догори деталі зачіски і хвилястий чубчик над лобом. Форма зачіски поступово розширюється догори.

 

Начерки жіночих і чоловічих зачісок

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий